• walka ze stresem

    5 metod walki ze stresem

    Grafika: David Castillo Dominici Nie mów mi tylko, że się nie stresujesz! KAŻDY SIĘ STRESUJE - TY RÓWNIEŻ! Wystarczy włączyć telewizję, radio czy poczytać w Internecie nagłówki najnowszych wiadomości, aby się zestresować. Zobacz sam, dzisiejsze nagłówki w popularnych portalach: Terror w Warszawie Komputer rozbił moje małżeństwo Kasia Kowalska znowu w depresji Zderzenie samolotów; cesna staranowana w locie Egipcjanie obalili kolejny rząd Gdybyś zechciał sobie poczytać trochę o finansach, to dopiero można się zestresować! Przeczytaj zerknij na najświeższe nagłówki: 380 tysięcy polskich rodzin straci na tych zmianach Chiński smok połknie polski bank? Wiadomo już kiedy będą pierwsze podwyżki podatków! Przerażające liczby! Chodzi o Twoja emeryturę! Węgry proszą o pomoc finans ...

  • Zrobię to dzisiaj! Bartłomiej Popiel

    ZROBIĘ TO DZISIAJ

    ZROBIĘ TO DZISIAJ! - to hasło, które przyświeca mi od listopada 2010. Wtedy właśnie kupiłem e-booka, którego autorem jest Bartłomiej Popiel. Już nie pamiętam w jaki sposób do niego dotarłem, ale wiem jedno: przyciągnął mnie tytuł! Ponieważ od kilku lat borykam się z syndromem "braku czasu" i odkładaniem wielu spraw na później, szukam cały czas sposobów na "okiełznanie" czasu ;-) Zanim kupiłem całość, najpierw pobrałem darmowy fragment, którego tytuł brzmi: "Zadbaj o zdrowie już teraz". Jest to rewelacyjny rozdział dzięki któremu po raz pierwszy od wielu lat zacząłem regularne poranne ćwiczenia. Zawsze twierdziłem, że nie jestem rannym ptaszkiem i największą sprawność mam wieczorem. Toteż wiele razy rozpoczynałem regularne ćwiczenia w późnych porach popołudniowych. Jakoś najczęściej zda ...

View more featured blog entries
12
Subskrybuj listę przez RSS Wpisy ze słowem kluczowym więcej czasu

Jedno jest prawie pewne: używasz komputera :-)

Pewnie bardzo często używasz go w pracy i w domu. Komputer w dzisiejszych czasach jest Twoim nieodłącznym towarzyszem ;-) Czy masz wrażenie, że kiedy z niego korzystasz, to czas jakoś tak dziwnie szybko leci? Dopiero co siadłeś przed nim, na chwilę wszedłeś na Facebook'a sprawdzić co tam u znajomych, chwilę poświęciłeś na sprawdzenie poczty, ktoś ze znajomych odezwał się na GG i chwilę z nim pogadałeś, jeszcze tylko na chwilkę zerkniesz na filmik do którego link przesłał Tobie przyjaciel. Patrzysz na zegarek, dwie godziny minęły a Ty jeszcze nie zabrałeś się za to co miałeś do zrobienia! Komputer, komórka, smartfon, generalnie technologia, którą obecnie mamy do dyspozycji daje nam niesamowite możliwości, jednak okazuje się, że zamiast ją sobie podporządkować, bardzo często stajemy się jej niewolnikami. Skutki są takie, że zaczynasz odwlekać wykonanie rzeczy, które są ważne!

Nie będę się rozwodził, że potrzebujesz samodyscypliny, aby nad tym wszystkim zapanować i nie dać się skusić milionom różnych rzeczy. Sam przecież dobrze o tym wiesz ;-)

Postaram się za to pomóc Tobie oszczędzić trochę Twojego cennego czasu dostosowując system Windows i inne programy w taki sposób, aby go nie marnowały! Przecież to Ty masz rządzić komputerem, a nie na odwrót!

Przestań zatem zwlekać i skorzystaj z poniższych porad. Mam nadzieję, że dzięki nim Twój PC będzie szybciej wykonywał Twoje polecenia i codzienne rutynowe czynności, natomiast Ty zyskasz w ten sposób czas. Zaoszczędzony czas będziesz mógł wykorzystać na bardziej przyjemne rzeczy niż siedzenie przed komputerem.

Czytaj dalej
Przeczytano: 13089 Komentarze
Oceń ten wpis:

BESTSELLER DNIA

KOMENTARZE

O tak, w końcu ktoś ładnie to określił 'rabusie energii', to te małe najgorsze pochłaniacze czasu, n...
Fajne tricki, ale dla większości pierwszym krokiem powinno być nauczenie się szybkiego pisania bezwz...
świetny artykuł. warto walczyć ze stresem, gdyż nie wpływa on dobrze na zdrowie psychiczne i fizyczn...
Maju, Wydaje mi się, że kiedyś nie było tylu różnych bodźców, które rozpraszają naszą uwagę i konce...
Kiedyś określano te zachowania po prostu jako lenistwo Jest to obecnie naprawdę problematyczne zjaw...

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.