Zarządzanie czasem

Dziś wygospodarowałem sobie trochę czasu aby napisać o tym jak wygospodarować Tobie trochę czasu ;-)

Rzeczą wiadomą i oczywistą jest, że czasu zatrzymać się nie da! Czasem są chwile w których takie rozwiązanie było by dla nas zbawienne. Chwile które spędzasz na odpoczynku zdają się ulatywać szybko. Co zrobić by tych chwil było więcej? Skoro już wiesz, że czasu zatrzymać się nie da to pozostaje Ci jedynie zarządzanie zasobem jaki posiadasz.

Co więc zrobić aby mieć więcej czasu? Usiądź sobie na weekend w zacisznym miejscu. Zrób sobie swój ulubiony napój weź kartkę i długopis i zacznij się zastanawiać jak zarządzić swoim czasem.

Eksperci od wszelkich zagadnień kreatywnych są zgodni w tym, że  proces tworzenia powinien zaczynać się od kartki i czegoś do pisania. Nie polecam zamykania się w jednym dniu. Przecież masz projekty, które trwają dniami, miesiącami a nawet latami.

Czytaj dalej
Przeczytano: 7098 Komentarze
Oceń ten wpis:

Jedno jest prawie pewne: używasz komputera :-)

Pewnie bardzo często używasz go w pracy i w domu. Komputer w dzisiejszych czasach jest Twoim nieodłącznym towarzyszem ;-) Czy masz wrażenie, że kiedy z niego korzystasz, to czas jakoś tak dziwnie szybko leci? Dopiero co siadłeś przed nim, na chwilę wszedłeś na Facebook'a sprawdzić co tam u znajomych, chwilę poświęciłeś na sprawdzenie poczty, ktoś ze znajomych odezwał się na GG i chwilę z nim pogadałeś, jeszcze tylko na chwilkę zerkniesz na filmik do którego link przesłał Tobie przyjaciel. Patrzysz na zegarek, dwie godziny minęły a Ty jeszcze nie zabrałeś się za to co miałeś do zrobienia! Komputer, komórka, smartfon, generalnie technologia, którą obecnie mamy do dyspozycji daje nam niesamowite możliwości, jednak okazuje się, że zamiast ją sobie podporządkować, bardzo często stajemy się jej niewolnikami. Skutki są takie, że zaczynasz odwlekać wykonanie rzeczy, które są ważne!

Nie będę się rozwodził, że potrzebujesz samodyscypliny, aby nad tym wszystkim zapanować i nie dać się skusić milionom różnych rzeczy. Sam przecież dobrze o tym wiesz ;-)

Postaram się za to pomóc Tobie oszczędzić trochę Twojego cennego czasu dostosowując system Windows i inne programy w taki sposób, aby go nie marnowały! Przecież to Ty masz rządzić komputerem, a nie na odwrót!

Przestań zatem zwlekać i skorzystaj z poniższych porad. Mam nadzieję, że dzięki nim Twój PC będzie szybciej wykonywał Twoje polecenia i codzienne rutynowe czynności, natomiast Ty zyskasz w ten sposób czas. Zaoszczędzony czas będziesz mógł wykorzystać na bardziej przyjemne rzeczy niż siedzenie przed komputerem.

Czytaj dalej
Przeczytano: 13089 Komentarze
Oceń ten wpis:

BESTSELLER DNIA

KOMENTARZE

O tak, w końcu ktoś ładnie to określił 'rabusie energii', to te małe najgorsze pochłaniacze czasu, n...
Fajne tricki, ale dla większości pierwszym krokiem powinno być nauczenie się szybkiego pisania bezwz...
świetny artykuł. warto walczyć ze stresem, gdyż nie wpływa on dobrze na zdrowie psychiczne i fizyczn...
Maju, Wydaje mi się, że kiedyś nie było tylu różnych bodźców, które rozpraszają naszą uwagę i konce...
Kiedyś określano te zachowania po prostu jako lenistwo Jest to obecnie naprawdę problematyczne zjaw...

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.