• walka ze stresem

  5 metod walki ze stresem

  Grafika: David Castillo Dominici Nie mów mi tylko, że się nie stresujesz! KAŻDY SIĘ STRESUJE - TY RÓWNIEŻ! Wystarczy włączyć telewizję, radio czy poczytać w Internecie nagłówki najnowszych wiadomości, aby się zestresować. Zobacz sam, dzisiejsze nagłówki w popularnych portalach: Terror w Warszawie Komputer rozbił moje małżeństwo Kasia Kowalska znowu w depresji Zderzenie samolotów; cesna staranowana w locie Egipcjanie obalili kolejny rząd Gdybyś zechciał sobie poczytać trochę o finansach, to dopiero można się zestresować! Przeczytaj zerknij na najświeższe nagłówki: 380 tysięcy polskich rodzin straci na tych zmianach Chiński smok połknie polski bank? Wiadomo już kiedy będą pierwsze podwyżki podatków! Przerażające liczby! Chodzi o Twoja emeryturę! Węgry proszą o pomoc finans ...

 • Zrobię to dzisiaj! Bartłomiej Popiel

  ZROBIĘ TO DZISIAJ

  ZROBIĘ TO DZISIAJ! - to hasło, które przyświeca mi od listopada 2010. Wtedy właśnie kupiłem e-booka, którego autorem jest Bartłomiej Popiel. Już nie pamiętam w jaki sposób do niego dotarłem, ale wiem jedno: przyciągnął mnie tytuł! Ponieważ od kilku lat borykam się z syndromem "braku czasu" i odkładaniem wielu spraw na później, szukam cały czas sposobów na "okiełznanie" czasu ;-) Zanim kupiłem całość, najpierw pobrałem darmowy fragment, którego tytuł brzmi: "Zadbaj o zdrowie już teraz". Jest to rewelacyjny rozdział dzięki któremu po raz pierwszy od wielu lat zacząłem regularne poranne ćwiczenia. Zawsze twierdziłem, że nie jestem rannym ptaszkiem i największą sprawność mam wieczorem. Toteż wiele razy rozpoczynałem regularne ćwiczenia w późnych porach popołudniowych. Jakoś najczęściej zda ...

View more featured blog entries
12

Siła słowa, czyli jak bardzo słowa oddziałują na Ciebie?

napisał(a) Toneberry w wtorek, 05 czerwiec 2012 w Rozwój osobisty

Czy zdajesz sobie sprawę, jak wielką moc ma słowo? Najwięksi mówcy tego świata potrafili i nadal potrafią zjednywać sobie rzesze ludzi.

Jak myślisz, jaki sekret kryje za sobą magia słów? Pewnie nie zdajesz sobie sprawy z tego do jakiej potężnej broni masz dostęp. Czy wiesz jak bardzo słowo jest w stanie zmieniać naszą rzeczywistość? Niezależnie czy pisane czy mówione bądź nawet przekazywane w inny sposób, słowa działają na wyobraźnie moją i Twoją. Nasza podświadomość czyli część mózgu której nie kontrolujemy, zapamiętuje co dotarło do nas poprzez zrozumiałe treści przekazane w słowach.

Dodatkowo jeżeli wierzysz w to co usłyszysz, bądź przeczytasz, siła słowa jakie na Ciebie działa jest dużo większa. Na dowód tego wystarczy że spojrzysz na horoskopy i ludzi w nie wierzących. W magiczny sposób poprzez przeczytanie krótkiej notatki zrobionej w gazecie ich obraz świata i nadchodzącej przyszłości zmienia się całkowicie. Poparcie dla horoskopów rodzi się właśnie z siły słowa. To ono jest mocą, która napędza tą machinę i daje zarobek wielu osobom specjalizującym się w wróżbiarstwie.

Kiedyś kierowały nami czarownice, szamanki które znały się na ludziach i przekazywały sobie o nich wiedzę z pokolenia na pokolenie. Dziś przepowiadaniem przyszłości zajmują się specjaliści, których chlebem powszednim jest obcowanie z ludźmi i badanie jakie magiczne słowa i gesty sprawią, że Ci do których kierują swoje przesłanie zachowają się tak jak oni im zagrają.

Skoro magia słów to tak wielka moc, to dlaczego nie miał byś jej wykorzystać do własnych celów. Pewnie boisz się  wypowiadać swoje myśli, lękasz się nawet zapisać je w widocznym dla osób trzecich miejscu. Nie martw się tym, ludzie ukrywają się, chowają swoje marzenia w swoim umyśle do tego stopnia, że zapominają o ich istnieniu.

Wyobraź sobie, że pytaniem na egzaminie było by: Opisz swoje największe marzenie, założę się, że wiele osób oddało by czyste kartki nie mając w głowie pomysłu o czym mogli by marzyć. Musisz uwierzyć, że słowo jest pierwszym krokiem do sukcesu. Wśród współczesnego szumu informacyjnego na pewno ciężko Ci jest przefiltrować cenne informacje od tych zapychających, pozornie, nie potrzebnie głowę.

Prawda jest jednak taka, że  to też są słowa, którymi posługują się wszyscy wokół nas, nie ukrywam, że pewnie mają w tym swój interes. Zwróć uwagę, że wszyscy wielcy ludzie wiedzieli co znaczy prawdziwa siła słowa. Na pewno słyszałeś kim był Henry Ford. Jeżeli nie to pewnie Fiesta, Mondeo, Focus i tym podobne nic Ci nie mówią?  Nie wierze w to! Magia słów Forda była tak wielka, że wywodząc się z farmerskiej rodziny, która nie miała nic wspólnego z mechaniką, potrafił stworzyć silnik spalinowy, uważany w tamtych czasach za coś nie możliwego do skonstruowania. Henry był marzycielem, który swoje wizje zamieniał w czyny. Silnik V6 który dla jego inżynierów wydawał się czystą teorią w końcu został stworzony. Wystarczyły słowa ich szefa który powiedział, że muszą zrobić ten silnik i koniec! Jego wiara  udzieliła się współpracownikom i dokonali rzeczy nie możliwej!

Wielką moc posiada każdy z nas, każdy kto potrafi przekazywać swoje myśli. Myślisz, że zawód psychologa opiera się na czymś innym jak tylko na słowach? Wiele chorób leczy się słowami. Osoba załamana, po wypadku, w depresji potrzebuje słów aby się uleczyć. Umiejętność odpowiedniego dobierania słów w dobrym momencie to dar. Wiem, że Ty też posiadasz tą zdolność lecz brak Ci wiary i pewności siebie, który zamyka Twoją drogę do szczęścia.

Przypomnę Ci jeszcze znaną piosenkę ze słynnego polskiego serialu M Jak Miłość, Wystarczy słowo, jakiś gest i nagle wiesz, czego od życia chcesz, nawet tutaj pojawia się słowo.

Widzisz jak niewiele potrzeba aby odnaleźć szczęście! Jak blisko jesteś spełnienia swoich marzeń, wystarczy słowo: konsekwentne, stanowcze, pewne słowo, które odmieni Twoje życie i zaprowadzi w nim spokój.

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia o kolejnych wpisach w tym blogu?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:


Oceń ten wpis:
Etykiety: Array
URL Trackback dla tego wpisu na blogu
 • Gość
  Chochlik środa, 06 czerwiec 2012

  Witam! Bardzo pozytywnie nastawiający do życia obraz sensu słowa. Pozdrawiam zdolnego autora tego wątku. Oby więcej takich miłych dla serca i oka artykułów.
  :)

 • Gość
  Pablo poniedziałek, 11 czerwiec 2012

  No no, całkiem przyjemnie się czytalo. W głowie cos zostanie przynajmniej :)

Zostaw Komentarz

Gość środa, 15 lipiec 2020

BESTSELLER DNIA

KOMENTARZE

O tak, w końcu ktoś ładnie to określił 'rabusie energii', to te małe najgorsze pochłaniacze czasu, n...
Fajne tricki, ale dla większości pierwszym krokiem powinno być nauczenie się szybkiego pisania bezwz...
świetny artykuł. warto walczyć ze stresem, gdyż nie wpływa on dobrze na zdrowie psychiczne i fizyczn...
Maju, Wydaje mi się, że kiedyś nie było tylu różnych bodźców, które rozpraszają naszą uwagę i konce...
Kiedyś określano te zachowania po prostu jako lenistwo Jest to obecnie naprawdę problematyczne zjaw...

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.