Rozwój osobisty

Co z tego, że czytasz różne poradniki, uczysz się nowych umiejętności i Twój dzień wypełniony jest od rana do wieczora. To wszystko nie wystarczy, ponieważ liczy się efekt!

Liczą się efekty Twoich działań.

Jeżeli nadal borykasz się z wieloma zadaniami w ciągu dnia i nie widzisz efektów tych działań, to koniecznie musisz:

  • wydostać się z szarej strefy,
  • wyeliminować przeszkadzacze,
  • rozprawić się z rabusiami energii,
  • pracować w pełnej koncentracji nad danym zadaniem,
  • stworzyć warunki sukcesu,
  • opracować model dnia, który zapewni Ci największą wydajność.

Dzisiaj ma miejsce premiera rewolucyjnej książki Bartłomieja Popiela pt. Liczy się efekt!

Czytaj dalej
Przeczytano: 10280 Komentarze
Oceń ten wpis:

Dodane przez w w Rozwój osobisty

Jakiś czas temu dostałem do recenzji książkę Bartka Popiela pod tytułem Zrobię to dzisiaj. Obiecałem, że w przeciągu 14 dni powstanie gotowy tekst. Jak myślisz kiedy zabrałem się za wykonywanie tego zadania? Gdybym był po lekturze tej książki przed recenzją wziął bym się za to dnia w którym otrzymałem zlecenie. Stało się jednak inaczej. W głowie miałem myśli które mówiły: to przecież prosty tekst w tematyce, którą się interesujesz już od pewnego czasu. Po części moja głowa miała rację jednak skoro taki obyty byłem w temacie to dlaczego nie napisałem od razu tylko właśnie dziś po 12 dniach od otrzymania zadania biorę się do pracy?

Przeczytanie tej książki może pozwolić Ci na zmianę siebie z takiego jakim ja jestem na takiego którym i ja i Ty możemy się stać!

Pamiętaj, że cała siła jaką przekaże Ci ta książka nie tkwi ani w jej treści ani w doświadczeniu autora. Książka pokaże Ci inny punkt widzenia, którego do tej pory pewnie nie dostrzegałeś. Jeżeli już poznasz swojego wroga którym jest odwlekanie będziesz mógł go zwyciężyć. Wszystko co osiągniesz po lekturze będzie tylko Twoją zasługą. To czego nie osiągnąłeś do tej pory niestety także jest z Twojej winy! Wiem, że można zawsze odpowiedzialnością obarczyć innych ale tak naprawdę to nie działa. Poważnie rozważając każdy z Twoich problemów dojdziesz do wniosku, że wszystko co Cię ogranicza to strach i wymówki stworzone w Twoim umyśle. Kreujesz je sam bądź przejmujesz od ludzi z którymi przebywasz. Możesz przyjąć je jako rzeczy naturalne i dalej wegetować na tej planecie albo zabrać się za nie od korzeni wyplewić i pozwolić na wzrost ziarenka jakim jest Twój sukces.

Czytaj dalej
Przeczytano: 9612 Komentarze
Oceń ten wpis:

Typowym powiedzeniem człowieka dotkniętego prokrastynacją czyli po prostu zwlekaniem jest:

Co masz zrobić dzisiaj zrób pojutrze, będziesz miał 2 dni wolnego

Czy kiedykolwiek odłożyłeś wykonanie jakiejś czynności na później? Myślę, że nie raz to zrobiłeś. Najgorszy w tego typu zachowaniu jest kac moralny. Nie wyrabiasz się na czas, myślisz że dopracował byś projekt gdybyś nie odwlekał go w nieskończoność. Masz rację, zrobił byś to! Ten cenny czas który miałeś do wykorzystania wtedy, niestety teraz jest nie osiągalny. Tu od razu przypomina mi się piosenka Natural Dread Killaz - Uwierzyć w siebie:

Patrzysz do przodu i nie widzisz nic niestety, patrzysz do tyłu i lecą Ci łzy

Tekst jest na tyle uniwersalny, że można go przełożyć zarówno w kwestii jednego dnia jak i całego życia. W momencie gdy jesteś zapracowany widzisz jak kiedyś było mnóstwo możliwości z których nie korzystałeś.

Czytaj dalej
Przeczytano: 11930 Komentarze
Oceń ten wpis:

Dodane przez w w Rozwój osobisty

Dzisiaj chciałbym opisać problem nerwów przed egzaminem i sposobów jak sobie z nimi radzić. Na pewno nie raz podchodziłeś już do testów i zadań z różnym skutkiem. Myślę, że miałeś takie na które szedłeś pewnie oraz takie na które wolał byś nie pójść nigdy.

Wiem coś o tym, sam przeżyłem w swoim nie tak długim życiu, kilka egzaminów. Analiza Matematyczna, pierwsze podejście w plecy, stres niemiłosierny :-( Skąd więc bierze się ten stan. Moim zdaniem jest to po prostu lęk przed nieznanym. Jestem pewny, że za dziecka bałeś się zaglądać pod łóżko czy schodzić do piwnicy. Ciemność tam występująca była tajemnicza a dodatkowo opowieści starszego rodzeństwa, które często w tej kwestii są aż nazbyt kreatywne, nie pomagały Ci w przezwyciężeniu lęku. Uważam, że właśnie ten lęk wytworzony przez osoby trzecie jest głównym powodem Twojego stresu.

Jak więc radzić sobie z sytuacjami w których nie wiemy co będzie przed nami?

Czytaj dalej
Oznaczone w: egzamin stres
Przeczytano: 8760 Komentarze
Oceń ten wpis:

Tak, tak - odwlekanie to choroba, którą można, a nawet trzeba wyleczyć!

Jak często zdarza się Tobie odwlekać z ważnymi sprawami? Mówisz sobie od jutra zacznę. Jutro ten sam tekst słyszysz, kiedy mówisz do siebie ;-)

Odwlekanie, marnowanie czasu, słomiany zapał, to przypadłość większości z Nas! Ale praktycznie ZAWSZE, to jest kwestia Twojej DECYZJI. Jak chcesz to pokonać, to podejmujesz DECYZJĘ i tyle. Kropka - nic dodać, nic ująć!

Jeżeli powiesz, że już taki masz charakter i się nie zmienisz, to jest to tylko WYMÓWKA!

Twój charakter, to efekt Twoich nawyków. Każdy nawyk możesz zmienić! Zatem podejmij decyzję: kończysz z odkładaniem spraw na później, czy nie robisz nic zostawiając wszystko jak do tej pory, bo to Twój idealny styl życia?

Jeżeli szukasz metod radzenia sobie z natłokiem niezałatwionych spraw, zobacz video Bartka Popiela i przeczytaj notatkę! Jesteś w stanie zrobić to teraz, bez zwlekania?


Pokonaj nawyk odwlekania na później i zastąp go DZIAŁANIEM!

 

Chcesz otrzymywać powiadomienia o moich kolejnych wpisach lub projektach?
Wpisz swoje imię oraz adres e-mail a następnie kliknij "ZAPISZ MNIE"

Twoje imię:


Adres email:


Czytaj dalej
Przeczytano: 7712 Komentarze
Oceń ten wpis:

BESTSELLER DNIA

KOMENTARZE

O tak, w końcu ktoś ładnie to określił 'rabusie energii', to te małe najgorsze pochłaniacze czasu, n...
Fajne tricki, ale dla większości pierwszym krokiem powinno być nauczenie się szybkiego pisania bezwz...
świetny artykuł. warto walczyć ze stresem, gdyż nie wpływa on dobrze na zdrowie psychiczne i fizyczn...
Maju, Wydaje mi się, że kiedyś nie było tylu różnych bodźców, które rozpraszają naszą uwagę i konce...
Kiedyś określano te zachowania po prostu jako lenistwo Jest to obecnie naprawdę problematyczne zjaw...

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.